Дизайн та декор інтер'єрів

пп "оселя мрій"
(097)-682-25-73     info@o-m.com.ua
РУС ENG  
Дизайн інтер'єрів  Декор  Феншуй  Консультації  Планування
Головна  
Новини  
Наша команда  
Послуги та ціни  
Галерея проектів  
Квартири
 
Офіси
 
Кафе та ресторани
 
Оформлення фасадів
 
Приватні будинки, котеджі
 
Зараз в роботі  
Авторські роботи  
Статті  
Наші партнери  
Питання та відповіді  
Інтер`єрний конструктор  
Обери колір
 
Обери стиль
 
Обери приміщення
 
Історія одного ремонту  
Контакти  
Мапа сайту  


31.04.2010 Замовникові представлені перші ескізи по будинку в c.Чайка. Майже чиста класика - б ...

На Головну /  Блог Версія для друку Контакти Мапа сайту   

Дизайнерські байки

У моїй роботі постійно відбувається щось забавне, незвичайне, дивне, повчальне. Все це пов'язано з дуже актуальними для багатьох питаннями - ремонт, будівництво, дизайн інтер'єру, декорування. Що ж, будівельно-ремонтний бум (як і все інше в нашому житті) має свої наслідки, приносить досвід та знання. Буду рада, якщо мої історії допоможуть вам.

Що було раніше?

Мало хто зараз намагається відповісти на питання: "Що було раніше – яйце чи курка?" Зате виникає питання більш суттєве: що потрібно завершити насамперед – дизайн-проект чи ремонт?

Відповідь тут напрошується сама собою – поки не визначишся точно, що хочеш отримати, ремонт краще не починати. Інакше він загрожує затягнутися на невизначений термін, спричинить зайві витрати, а результат може не принести задоволення (як відомо, краще – ворог хорошому).

У мене був невеликий проект (однокімнатна квартира в новобудові), робота над яким тривала довгі місяці саме через те, що замовник ніяк не міг визначитися в своїх бажаннях. Планувальних і конструктивних рішень вийшло близько десятка, на момент передачі замовникові креслень колірна гамма так і не була остаточно визначена, декоративні матеріали не були вибрані.

Це, звичайно, психологічна проблема замовника. Він не може зупинитися і прийняти рішення. А раптом от так буде краще? А що, якщо я знайду ще красивіші шпалери?.. І так до нескінченності.

Саме з цієї причини найскладніше було працювати із санвузлом. Ситуація посилювалася ще й стрімким зростанням цін. Варіанти, прийнятні замовникові за вартістю, відміталися їм беззаперечно ("хочу Іспанію!"). Іспанська плитка, як ви розумієте, теж є в різному ціновому діапазоні. Тут вже починалися інші аргументи – тут малюнок занадто жіночий, там колір не подобається, то хочеться плитку під дерево ("чисто чоловічий дизайн"), то вона здається занадто темною...

В результаті клієнтові сподобалася колекція FANTASY іспанської фабрики ARANDA. Чого більше в цій колекції – чоловічого або жіночого – судіть самі:
Коллекция FANTASY испанской фабрики ARANDA
Коллекция FANTASY испанской фабрики ARANDA

З чотирьох наявних кольорів (рожевий, оранжевий, блакитний, салатовий) замовник вибрав самий "чоловічий" – рожевий!

Вартість цієї плитки явно не співпадала з фінансовими можливостями замовника, особливо це стосувалося декорів. І клієнт вирішив заощадити саме на декорах, хоча в них і полягає вся краса цієї колекції.

Коллекция FANTASY испанской фабрики ARANDA
Коллекция FANTASY испанской фабрики ARANDA

Сучасні варіанти розкладки плитки – з великими площинами одного кольору, з панно, що дозволяє показати всю красу декору, – не приймалися. Адже багато декорів – дорого. Логіка така: а може, зробити всю ванну рожевою (пам'ятаємо про "чисто чоловічий інтер'єр"), пару білих смуг по периметру, а декорчиків взяти 2-3 штуки й як розкидати їх по стіні?

Предложенная раскладка плитки
Предложенная раскладка плитки
Предложенная раскладка плитки

Отримавши візуалізацію бажаного, замовник зрозумів, наскільки нудно йі убого виглядатиме ванна кімната, незважаючи на вельми недешевий матеріал. Він почав схилятися до рішень, запропонованих дизайнером. А час йшов, ціни продовжували зростати. В результаті, кількість плитки була розрахована вельми приблизно, майже навмання. А через добу після того, як замовлення було зроблене, клієнт зателефонував і сказав, що згоден з моїм варіантом розкладки. Довелося дзвонити постачальникам, на ходу вносити зміни до замовлення.

Можна було б на цьому поставити крапку, оскільки від авторського нагляду клієнт відмовився, посилаючись на те, що йому і так все зрозуміло, а з працівниками від якось розбереться сам.

Але до кінця цієї історії було ще далеко. Через місяців п'ять він знову зателефонував і спитав, чи не можна повернути плитку, що залишилася (в ході роботи він знову щось поміняв). Зрозуміло, через такий проміжок часу про повернення товару вже не могло бути й мови – дуже вже складно все це проводити по бухгалтерії. Чому так затягнувся процес ремонту, зрозуміти було складно – занадто довго переносилися перегородки, занадто багато разів мінялася думка щодо розташування обладнання (як сантехнічного, так і кухонного). І це все – вже за наявності затвердженого проекту і "ніби" остаточно ухваленого рішення.

А ціни на роботи й матеріали за цей час, звичайно, знову виросли. А те, що куплене "про запас", фактично пропадає дарма. Виходить, що без точного розрахунку приступати до якихось рішучих дій не має сенсу. Як то кажуть, сім разів відміряй – один раз відріж.

Бюджетна кухня

Навіть якщо ви дуже обмежені в коштах, привести в порядок своє житло цілком можливо. Простий приклад - восьмиметрова кухня. На матеріали витрачено зовсім небагато грошей - плитка білоруська, шпалери українські. Кухонні меблі - найпростіші. Зате вдало проведена робота з кольором - відтінки рудого та білого, плюс трохи металевого блиску. Кольори кухонних фасадів, шпалер та декорів на плитці практично співпадають. Перламутрова поверхня настінної плитки з хвилястими неяскравими смугами добре відбиває світло, візуально розширює простір. Діагональний малюнок підлогової плитки виконує таку ж задачу. Результат - цілком пристойна, акуратна, затишна кухонька, яка викликає у господарів та гостей виключно позитивні емоції.

Кольори кухонних фасадів, шпалер та декорів на плитці практично співпадають
На матеріали витрачено зовсім небагато грошей - плитка білоруська, шпалери українські
Перламутрова поверхня настінної плитки з хвилястими неяскравими смугами добре відбиває світло, візуально розширює простір

 

Вранці гроші - увечері стільці

Чомусь нікого не дивує, що одержати вподобану річ ми можемо, лише заздалегідь за неї заплативши. Навіть у випадку оплати в кредит існує авансовий платіж. Деякі продавці сильно ризикують, віддаючи покупцям товари в кредит без передплати. Коли ж недобросовісний покупець пропадає без вісті з товаром, теж ніхто не дивується. А ризиковому продавцю навіть не особливо співчувають.

Дизайн-проект - це теж товар. Але чомусь при обговоренні авансу дизайнер часто чує від потенційних клієнтів питання: "А за що платити, якщо я ще нічого не одержав?" Платити треба за те, що дизайнер присвятить замовнику свій час, свої творчі зусилля. Адже в дизайні найважливіше і найдорожче - це ідея. Ідею видно вже на ескізах, коли до кінця роботи ще дуже далеко.

Особливо хитрі цим користуються, видаючи завдання одночасно кільком дизайнерам, а потім кажучи їм, що ідея не подобається. І все. Дизайнер згаяв час і сили і залишився ні з чим. А людина, що вважає себе найрозумнішою і найхитрішою, невимовно пишається своєю спритністю і пояснює робочим на пальцях, що і як розвернути або пофарбувати. Правда, потім він же й страждає, якщо результат не такий, як очікувався, і доводиться кілька разів переробляти.

Саме для того, щоб обидві сторони процесу - і дизайнер, і замовник - відчували свою відповідальність за результат, і береться аванс. А результат виникає в процесі спільної роботи замовника і дизайнера. Якщо вони розуміють один одного правильно, то інтер'єр обов'язково складеться. Якщо ж взаєморозуміння не виникає з першої зустрічі, то і співпраця, як правило, не продовжується.

Особисто я вважаю за краще працювати за такою схемою:

1)    платна консультація (якщо клієнт після консультації замовляє проект, вартість консультації я віднімаю від загальної суми замовлення);
2)    аванс - 30% від вартості проекту;
3)    40% після узгодження і затвердження ескізів;
4)    остаточний розрахунок (решта 30%)


Ексклюзивний подарунок - своїми руками

19.01.2009

Ця ваза зроблена практично з нічого. Зате в результаті вийшла стильна річ у дусі африканського примітивізму, що відповідає за кольором конкретному інтер'єру.

Ексклюзивний подарунок - своїми руками
Для виготовлення вази знадобиться банка, гіпс та текстиль
Після висихання гіпсу розписуємо вазу акриловими фарбами

В якості основи взята трилітрова банка, за розміром вона цілком прийнятна. Окрім цього, для роботи потрібні гіпс та всяке текстильне барахло (маєчки, які роками чекають штопки, колготки, з яких виросло улюблене чадо і т.д.). Велику річ краще заздалегідь порізати на смуги.

Отже, розводимо дуже рідко гіпсову шпаклівку. У цій бодязі вимочуємо підготовлені текстильні смужки, скручуємо їх в мотузку та обмотуємо нею вибрану посудину. Тканину можна й просто смужками намотувати. Тоді процес дуже нагадуватиме накладення гіпсової пов'язки на перелом ;-).

Приділяємо увагу формі. У моєму випадку довелася істотно збільшити нижню частину, щоб про банку ніщо вже не нагадувало. В результаті ваза надбала більш конусоподібної форми. Через товстий шар тканини та гіпсу процес висихання затягнувся на дві доби.

Тепер - найбільш творча частина роботи. Озброюємося акриловими фарбами та пензликами й беремося до розпису. Щоб зробити розтяжку кольору, починаємо з найсвітлішого тону і поступово переходимо на темніші, не чекаючи, поки висохне попередній шар. Коли фарба підсохла, наносимо перламутр, додаємо трохи золотого блиску.

Все. Шедевр готовий.

Тепер оцініть витрати часу, праці й фінансів на виготовлення такої речі. Порівняйте їх з цінами в магазині декору і сміливо відправляйтеся з шикарним подарунком в гості. Тільки нікому не розповідайте, у що реально вам стала ця ваза ))))

Головне - вчасно зупинитися

Варіант оформлення кухні та розміщення кухонних елементів

Варіант оформлення кухні та розміщення кухонних елементів
Варіант оформлення кухні та розміщення кухонних елементів
Варіант оформлення кухні та розміщення кухонних елементів

15.01.2008

Краще – ворог хорошому. Так часто повторювала моя знайома, спостерігаючи за моїми спробами добитися довершених ліній або формулювань. Цей вислів повною мірою стосується і роботи над інтер'єром.

Часто замовник входить у раж  і починає засипати дизайнера своїми ідеями: а давайте спробуємо ось цю стінку от так завернути, а ручки зробити не хромовані, а золотисті. Або давайте на шафці інший малюнок нанесемо. І килимок інший постелимо.

У цьому процесі, дійсно, головне - вчасно зупинитися. А для цього потрібно дивитися в саму суть. Розвернути стінку або гіпсокартонну конструкцію - це одне, а килимок інший намалювати і змінити малюнок на дверцях шафи-купе - це абсолютно інше. Дизайнер не може до безкінечності перемальовувати ескізи, наближаючи їх до реальності до таких деталей, як килимок або ваза. Бажано, щоб обидві сторони розуміли це і заздалегідь обумовлювали, скільки варіантів створюватиметься, що мається на увазі під "додатковим обсягом робіт".

Із замовником потрібно погоджувати конструктив, стилістику, основну кольорову гамму, види оздоблення. Деталі, як правило, допрацьовуються вже в процесі ремонту та декорування. І якщо у виробників меблів не буде у наявності потрібної оббивочної тканини, то дизайнер цілком в змозі вирішити самостійно, чим її замінити, щоб концепція інтер'єру не постраждала.

Варіант оформлення кухні та розміщення кухонних елементівВаріант оформлення кухні та розміщення кухонних елементівВаріант оформлення кухні та розміщення кухонних елементів

 

Навіщо потрібна 3D візуалізація?

9.01.2008 

Днями клієнт задав дещо несподіване запитання: "А візуалізацію робити обов'язково?" Комп'ютерна 3D візуалізація інтер'єру дає найповніше уявлення про те, як виглядатиме приміщення, надає можливість роздивитися майбутній інтер'єр під будь-яким кутом. Тому користь від цього етапу роботи над дизайн-проектом безперечна.

Інша справа, що 3D візуалізація може бути різного рівня опрацювання. Найменш детальний я називаю ескізним. По ньому можна зрозуміти конструктивні рішення, визначити основну колірну гамму, позначити функціональні зони. Ескізи часто роблять вручну, вони навіть більше цінуються серед професіоналів. Адже не так просто промальовувати перспективу для чисельних предметів меблів та оригінальних конструкцій. Такі ескізи найбільш трудомісткі. Але багато дизайнерів залишаються прибічниками саме таких, традиційних ручних ескізів. Хоча комп'ютер наполегливо відвойовує для себе й цю нішу, особливо коли складно зрозуміти, як виглядатиме придумана дизайнером форма під різними кутами зору.

3D візуалізація середнього рівня дає можливість правдоподібно промальовувати оздоблення, застосувати конкретні малюнки, текстури матеріалів, задати чітку стилістику меблів та текстилю.

Вищий пілотаж в 3D візуалізації – промальовувати інтер'єр з фотографічною точністю. Це те, чим наповнені в основній масі модні інтер'єрні журнали. Дилетантові складно розібратися відразу, де комп'ютерна графіка, а де справжня фотографія реалізованого інтер'єру.

На цю вудку попадається багато хто, приймаючи бажане за дійсне. Крім того, замовник часто думає, що красива картинка – це і є дизайн-проект. А в проект входить ще маса необхідних креслень та документів, без яких будівельники не зможуть втілити в життя дизайнерську ідею.

Як розміститися вдвох в одній кімнаті?

29.12.2008

Редакторка журналу для підлітків "Баттерфляй" звернулася до мене з пропозицією стати співавтором рубрики "Room Style". Ось один з листів, який надійшов до редакції від юних читачок:

Привіт, мій любий «Баттерфляй». Пишуть тобі сестрички Аліна і Христя. Вже 8 років ми живемо в одній кімнаті. Звичайно, ми дружимо між собою, але частенько виникають суперечки саме із-за нашої спільної кімнати. Так як у нас різниця у віці 4 роки, а до того ж і різні характери – нам іноді дуже важко досягти спільного рішення щодо оформлення інтер’єру нашої кімнати. Допоможіть, будь ласка, знайти компроміс: як зробити так, щоб не ділити кімнату на дві частини, а дві різні частинки об’єднати, аби досягти максимального затишку для двох люблячих сестричок?

З повагою, Аліна – 14 років, Скорпіон, обожнюю музику, багато танцюю; Христина – 10 років, за знаком Зодіаку Діва, займаюся гімнастикою.

Оскільки з катастрофічним браком місця у наших малогабаритних квартирах рано чи пізно доводиться стикатися практично кожному з нас, я навожу тут повну відповідь на цей лист. Сподіваюся, мої поради стануть вам у нагоді.

Привіт, дівчата!

Для того, щоб дати пораду стосовно інтер’єру, раціональної організації простору, бажано бачити приміщення та предметно поговорити з людьми, які будуть там жити чи працювати. Особисте відвідання кімнати можна замінити детальним планом та фотографіями. А от особисте спілкування з вами як з хазяйками цього приміщення замінити практично неможливо. На жаль, належність до того чи іншого знаку Зодіаку дає лише дуже приблизне уявлення про особистість, уподобання та звички. Тому мої поради щодо оформлення вашої кімнати сьогодні матимуть досить узагальнений характер.

Почнемо з того, що зонувати приміщення можна не лише за допомогою перегородок та ширм, але й за допомогою кольору, фактур та форм.


Спочатку домовтеся, які кольори ви хотіли б використати в інтер’єрі, та поділіть їх між собою. Наприклад, кольори Христини – зелений та жовтий, а кольори Аліни – помаранчевий та білий. Бажано, щоб кольорів не було забагато, 3-4 – оптимальний варіант. Виходячи з цього, наповнюйте кімнату речами власних кольорів, намагаючись додержуватися певного балансу. Можна й стіни пофарбувати в такій гамі, поєднавши кольори якимись хвилястими лініями.Спочатку домовтеся, які кольори ви хотіли б використати в інтер’єрі, та поділіть їх між собою

Кольорів може бути й менше – обмежтесь двома. Але тоді зіграйте на різних текстурах та візерунках. Скажімо, більш емоційна та рухлива Аліна вибере для себе квіткові або хвилясті орнаменти, а більш організована та серйозна Христина надасть перевагу смужкам чи квадратикам. Відповідно, ковдри, подушки, чохли на стільцях будуть абсолютно однаковими за формою та розміром, але відрізнятимуться кольором чи оздобленням. Таким чином, кімната одночасно буде і поділена, і об’єднана в єдиному стилі. Навіть звичайні підставки для олівців та ручок можуть набути індивідуальності, адже розмалювати їх акриловими фарбами зовсім нескладно. Та й спільна робота над оформленням власної кімнати ще більше здружить сестричок.

Зонувати приміщення можна не лише за допомогою перегородок та ширм, але й за допомогою кольору, фактур та форм.
Зонирование помещения может осуществляться не только с помощью перегородок, но и с помощью цветов, фактур, форм

А щоб уникнути сварок та непорозумінь – поділіть "зони впливу". Тобто, кінцеве рішення стосовно якогось інтер’єрного питання прийматиме лише одна з вас. Якщо за оформлення вікна відповідатиме Аліна, то Христина прийматиме рішення стосовно стін. Звичайно ж, ви маєте радитися, висловлювати свої побажання. Але остаточний вибір з конкретного питання робитиме лише хтось один. Причому, ці "зони впливу" бажано розподілити заздалегідь, аби не було ніяких образ. До того ж, якщо ви дійсно любите одна одну, то Аліні ніколи не спаде на думку викинути улюблений вазон Христини, якщо та вирішить, що якась з фотографій улюбленого актора сестрички не пасує до створеного інтер’єру.  Навпаки, люблячі люди отримують найвище задоволення, коли роблять приємне своїм близьким. До речі, це стосується не тільки родичів.Зонирование помещения может осуществляться не только с помощью перегородок, но и с помощью цветов, фактур, форм

Декоруйте інтер’єр за допомогою доступних вам матеріалів

Ще одна порада – декоруйте інтер’єр за допомогою доступних вам матеріалів. Наприклад, залишками тканини від штор легко прикрасити вазони або рамки для фотографій, чи зробити з них незвичайні картини. Акрилові фарби застосовуйте для розпису предметів зі скла, порцеляни, дерева або пластмаси. Головне – почуття міри та смаку. Впевнена, що разом ви зможете надати своїй кімнаті шарму, стилю, а головне – унікальності.

Кому довірити ремонт?

15.12.2008

Кому довірити ремонт? Це питання задає кожен, хто затіяв цей процес. Можливостей, як правило, чотири.
Варіант 1. Можна довіритися дизайнеру, який розробляв проект. Дизайнер запропонує замовнику виконроба, з яким вже доводилося працювати, з яким є взаєморозуміння та звична схема роботи.
Варіант 2. Знайти будівельників або окремих майстрів через знайомих.
Варіант 3. Знайти бригаду самостійно.
Варіант 4. Виконати всі роботи своїми руками.

Довго не розповсюджуватимуся щодо переваг та недоліків кожного з варіантів. Просто розповім випадок зі своєї практики.

З клієнтами ми порозумілися практично відразу, погляди й сприйняття були дуже схожими. Проект вийшов чудовий. Були знайдені та закуплені оздоблювальні матеріали. Клієнти зачекали кілька місяців, назбиравши грошей на ремонт.

Ми знову зустрілися на об'єкті, я прийшла разом зі своїм виконробом. Виконроб заздалегідь оцінив проект та складність робіт з його втілення. Оглянув квартиру в новобудові, відзначив, що стяжку на підлозі та штукатурку на стінах переробляти не варто, через декілька днів він склав кошторис. При цьому в кошторисі були запропоновані декілька варіантів – дешевший і дорожчий. Замовнику здалося, що загальна сума для нього завелика, хоча розцінки по видах робіт були запропоновані звичайні, практично як у всіх.

Отже, замовник узяв тайм-аут та вирішив пошукати виконавців самостійно. В результаті на об'єкті з'явилася бригада з хлопчиськ років по 17. Розцінки у них були істотно нижчі, ніж в середньому на ринку (майже в 2 рази). Судячи з усього, хлопці побули трохи в підмайстрах і вирішили почати працювати самостійно.

Авторський нагляд було вирішено оплачувати по візитах на об'єкт. Зрозуміло, клієнт намагався на цьому трохи заощадити, тому викликав мене тільки в критичних випадках. І попередню зустріч з працівниками він проводив без мене. А дарма.

90-сантиметровый коридор стал еще уже, когда стены зашили гипсокартономДня через три після початку робіт зателефонував замовник і з жахом повідомив, що вони збили штукатурку в коридорі. На питання "навіщо?" сказали, що штукатурка погана, і вони зашиють стіни гіпсокартоном.
Я приїхала, пояснила хлопчикам, що і в якій послідовності робити. Особливо звернула увагу на те, що коридор вузький, в ньому важливий кожен сантиметр. Якщо вже так вийшло, гіпсокартонні листи доведеться кріпити на клейову суміш та на саморізи прямо до цегляної кладки, оскільки профільна система займе дуже багато місця.

Ще за день знову подзвонив замовник, в повній істериці: "Вони зашили весь коридор гіпсокартоном на профілі!" А це означає, що ширина коридору тепер вже не 90 см, а 80!

Знову їду на об'єкт, примушую розібрати все, що вони наваяли. Одночасно виявляю, що вони вже й в спальні попрацювали: зашили всі стіни та стелю гіпсокартоном на ті ж профілі (при абсолютно нормальній штукатурці), забули зробити виводи під розетки та вимикачі, а про приховане підсвічування на стелі взагалі не подумали!!! З кресленнями не розібралися.

А як виявилося згодом, просто ніколи цього не робили раніше і вирішили, що замовник не помітить. Більш того, просили мене переконати замовника, що так краще! Про свою реакцію на таку пропозицію я навіть розповідати не буду.

У проекті було передбачене створення вбиральні. При цьому стінки планувалося зробити з цегли або піноблоків, адже на них кріпитимуться полиці, системи зберігання речей. Поки замовник їздив за матеріалами, хлопчики вже спорудили перегородку з металевих профілів і зашили її гіпсокартоном!

По суті, хлопці нічого іншого й робити-то не вміли. Штукатурка та цегляна кладка для них - з області фантастики. Тому й ліпили гіпсокартон та профілі скрізь. Я порадила клієнту скоріше розпрощатися з такими фахівцями. Але поки він на це зважився, хлопці встигли обідрати штукатурку з решти стін.

Серед моїх партнерів на той час звільнилася ще одна бригада. Ось лише ціни трохи піднялися, і клієнт зрозумів - треба було погоджуватися на першу пропозицію. Вже й ремонт закінчився б, і грошей витратив би суттєво менше. Потім він знаходив ще когось сам, але за цінами ніяк не міг встигнути. От так і стоїть абсолютно порожня розламана квартира в новобудові, стоїть вже рік. Проект не реалізований, гроші знецінилися, і замовник залишився у розбитого корита.

Висновки робіть самі.Монтаж вінілового сайдінгу

12.12.2008 

При покупці вподобаної речі ми зазвичай чіпляємося до продавця з питаннями: як переться, як носиться, як збирається, куди звертатися в разі поломки. І ми обов'язково хочемо гарантій якості. Байдуже, стосується це светрика, праски чи будівельних матеріалів.

Облицовка фасада виниловым сайдингом
Крепление винилового сайдинга
Крепление винилового сайдинга

Підібравши для будинку сайдінг, моя клієнтка теж уважно вислухала інструкції консультанта фірми і дуже добре запам'ятала, що сайдінг слід кріпити лише на металеві направляючі, щоб уникнути перекосів. Але горе-будівельники переконали її в тому, що вони вже сто разів кріпили сайдінг на дерев'яний брус – це і швидше, і легше, і дешевше. Що й було зроблено. Крім того, хлопці, що "сто разів працювали з сайдінгом" банально не мали поняття про технологію кріплення. І прикрутили вінілові панелі намертво до брусу. Хоча на панелях навіть прорізи для шурупів зроблені не круглі, а продовгуваті, щоб при можливих викривленнях направляючих сама панель могла вільно рухатися і, відповідно, не деформуватися. Через декілька тижнів вогкий дерев'яний брус підсохнув, його "повело", разом з ним "повело" й сайдінг. В результаті кути й панелі набули фігурно-хвилястої форми.

Облицовка фасада виниловым сайдингом
Облицовка фасада виниловым сайдингом
Нарушение технологии крепления винилового сайдинга

Після детективно-кримінальних розслідувань та пошуків зниклих "майстрів", виклику представників фірми, яка продала сайдінг, та після здобуття висновку незалежних експертів було встановлено порушення технології кріплення. Зіпсований фасад довелося розбирати, купувати нові кутові елементи, монтувати сайдінг заново.

Висновок: щоб не "попасти на гроші", прислухайтеся до порад фахівців, дотримуйтеся технологій виробників. І добре подумайте, що вам важливіше – полегшити працю майстра або отримати будинок, який радуватиме вас багато років

Як зробити ремонт за 1000 доларів?

27.11.2008 

Якщо цитувати дослівно, то питання прозвучало так: "У мене є 5000 гривень. Мені потрібно відремонтувати коридор, ванну і кухню після потопу, який влаштували сусіди зверху. Що реально можна зробити?"

Огляд місця пригоди показав наступне: найсильніше постраждав санвузол, там разом зі шпалерами відвалюється штукатурка. Плитка на стінах тримається добре, тому її можна не міняти (вона  вже не модна, але ціла, укладена досить пристойно - отже, на ній і економимо). Те ж саме на кухні. Адже, якщо ми навіть знайдемо недорогу плитку з прийнятним дизайном, то укладати її повинен кваліфікований майстер, а це близько 18 доларів за кв.м. Порахувати витрати плитки нескладно - периметр множимо на висоту, виходить площа.

Спробуємо підрахувати витрати. Шпалери, якими обклеєна частина стін в санвузлі, безжалісно знімаємо, обробляємо все антисептиком, стіни та стелю рівняємо, шпаклюємо, фарбуємо водоемульсійною фарбою. З фарбуванням можна погратися і саме на ньому зробити декоративний акцент. Між санвузлом та кухнею є віконце. Повністю прибирати його не будемо, знімемо лише старі дерев'яні наличники, а решту задекоруємо дзеркальними смужками (є заначка з попереднього об'єкту). Віконце повинне в результаті перетворитися на арт-об'єкт з вітражем та полицею для косметики. Ще доведеться купити плівку, що самоклеящуюся, і відповідним чином задекоріровать саморобна шафка - це однозначно дешевше, ніж замовляти новий. На матеріали буде потрібно гривень 500.

Хазяйка квартири ще хотіла б закрити ванну пластиковою панеллю і встановити нові двері в санвузол. Це ще близько 500 грн.

У коридорі та кухні треба буде виконати ті ж маніпуляції зі стінами та стелею, наклеїти нові шпалери та замінити лінолеум. Звичайно, підлогова плитка - покриття більш якісне та довговічне, але вартість її укладання в даний момент дещо не по кишені. Тому обмежимося вирівнюючою стяжкою та хорошим лінолеумом. Ще потрібно купити нові плінтуси. Збільшуємо суму на 1500-2000 грн., в залежності від вартості шпалер та лінолеуму. Разом 3000 грн. на матеріали.

Зняття шпалер
Гіпсокартонна конструкція на стелі оздоблена декоративною штукатуркою
Нанесення декоративної штукатурки з ефектом "короїд"

Якщо всі роботи виконати самостійно, з виділених на ремонт 5000 грн. залишається ще 2000. Тобто, на ці гроші ми можемо або найняти маляра, щоб заощадити свій час, або витратити їх на щось корисне і приємне, або відкласти до наступного етапу ремонту.

Висновок: ремонт не настільки страшний і не настільки дорогий, як його намагаються представити. Потрібно лише все правильно розрахувати та привести свій апетит у відповідність з фінансовими можливостями.

Спеціальна послуга в умовах фінансової кризи: РЕМОНТ В РАМКАХ БЮДЖЕТУ

Картини - як діти

14.11.2008

Сьогодні віддала замовникові декілька своїх робіт. Стало дуже сумно - це часточка моєї душі, моїх емоцій. У такій ситуації починаєш розуміти диваків, які не продають своїх робіт, а лише дарують. Причому дарують не першому-ліпшому, а людям дорогим та коханим. Кому ж хочеться виставляти напоказ свої почуття... Залишається лише сподіватися, що в цьому кабінеті мої картини теж викликатимуть позитивні емоції. Тепер мої дітища житимуть в кабінеті для переговорів та психологічних тренінгів. Я думаю, призначення приміщення говорить само за себе і визначає тематику всіх панно.
Може, придумаємо назви для цих робіт?

Светильник с витражной росписью.Огрстекло, акриловые краски, 120х120 см
Авторское панно "Свобода полета", левая часть. Гипс, акриловые краски, 80х60 см
Авторское панно "Свобода полета", правая часть. Гипс, акриловые краски, 80х60 см
Авторское панно "Бутон". Гипс, акриловые краски, 80х60 см
Авторское панно "Сияние истины". Гипс, акриловые краски, 80х60 см

Повний опис проекту >>

 

Інші авторські роботи >>

 

Ще раз про "чисто дизайн"

8.11.2008

Ситуація з підміною понять зустрічається досить часто. Один мій знайомий, про рівень інтелектуального розвитку якого я була кращої думки до деяких пір, заявив мені приблизно так: "Є котедж на 200 кв.м, потрібно зробити дизайн. Там вже пофарбовані стіни, зроблені дворівневі стелі. Жодних конструкцій робити не треба. Потрібний лише дизайн".
Мені стало сумно. Чому люди думають, що завдання дизайнера - це підбір красивих дрібничок і розставляння меблів? Адже створення унікальної атмосфери в приміщенні - процес складніший і триваліший. Тут має бути продумана кожна деталь. Лише тоді інтер'єр складеться в єдине ціле і не перетвориться на набір дорогих і чужих один одному предметів. 
В даному випадку хтось (чи то замовник, чи то будівельники) по своєму розумінню накрутили хвиль на стелях, навіть не подумавши, наскільки це все доречно. А після цього дизайнер повинен проявляти чудеса думки і видавати варіанти функціонального зонування та стилістики. Про колір вже не йдеться (все пофарбовано в бежево-персикові тони, як у всіх).
Я не вередую, але й за таку роботу братися не хочу. Адже замовник щиро вважає, що підбір меблів та аксесуарів, дизайн штор, пошук потрібних тканин - робота нескладна. Відповідно, платити за неї як за повний проект, ніхто не стане. А скільки часу і сил дизайнер повинен витратити на декорування, підрахувати складно... Не говорячи вже про створення авторських робіт...

Висновок: Різниця між поняттями дизайн і декорування дуже велика. Перш, ніж формулювати завдання для дизайнера, постарайтеся самі усвідомити, що саме вам потрібно.

Чисто дизайн?!

7.11.2008

Почнемо із забавного. Телефонує якось дівчина і говорить: "У нас ремонт вже зроблений. Мене цікавить чисто дизайн". Чесно кажучи, я не відразу зрозуміла, чого саме від мене хочуть. Як виявилось, в квартирі вже, справді, все зроблено. Пофарбовані стіни, готові підлоги, електрика. Жодного конструктиву вже додати не можна. Змінити теж. Під фразою "чисто дизайн" мався на увазі процес підбору та розстановки меблів й аксесуарів. При цьому треба було вписатися в обстановку, що є в наявності: світло-сірі стіни, біла стеля, чорна плитка на підлозі. Чорні та білі меблі замовницю не влаштовували, оскільки не практична, на її думку. Якимось чином треба було вирішити проблему зберігання речей, спального місця та вітальні в одній кімнаті, укластися в їх бачення японського стилю і мінімалізму, а також, до певного бюджету (Італія та Німеччина - дуже дорого, але Польща й Україна теж не влаштовує).

Мораль цієї казки така: "чисто дизайн" = пошук меблів + декорування + красива картинка

Читати коментарі

 

 

Кабінет психологічного розвантаження

Кабінет психологічного розвантаження

авт.: Губарець М.

 
   
 

Ремонт
за мінімальну суму?

Мы знаємо,
як це зробити!
 
   
 

Проект
"Запрошуємо на свято"

авт.:Губарець М.

 
   
 

 Авторські предмети декору

Носорог

 
   
 

Вікно до Європи - майже класичний інтер`єр

Класичні ліпні елементи, традиційна кольрова гама та матеріали задають характер інтер`єру

авт.:Губарець М.,
Нечипорук И.

 
   
  
   
 

Дизайн-проект гостинки та його реалізація

Дизайн-проект гостинки та його реалізація

авт.:Губарець М.

 
   
 
Хрустальные люстры из Богемии.  Кристаллы Сваровски
 
 
 
Рейтинг сайтов 3D Architech UKRSTROY.NET - информационный строительный портал Украины Каталог сайтов на http://www.allproperty.com.ua/ Архитектурно-строительный портал BAU.ua Маленькая кухня